تفریحی - آرشیو 1398/12
<-Description->
نوشته شده در تاريخ 1398/12/19 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 17 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس پیاز و سیر و فلفل را خرد نموده مقداری روغن زیتون اضافه کنید زمانی که داغ شد مواد خرد شده را درون تابه ریخته و تفت دهید ، کمی که رنگ مواد تغییر کرد گوجه فرنگی را اضافه نمایید سپس کمی زردچوبه بریزید کمی مواد را با هم مخلوط کنید کمی که جا افتاده شد ۱ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک درون تابه بریزید شعله اجاق گاز را کم کرده . کمی آب و فلفل قرمز و سیاه و نمک به سس اضافه کنید و صبر کنید تا آماده شود .

میتوانید برای این کار قبل از تفت دادن تمام مواد را درون مخلوط کن به حالت پوره درآورید ، پس از آماده شدن سس کمی خامه به آن اضافه کنید در حدود ۱ قاشق غذاخوری پس از آن پاستای گوش ماهی را درون ظرف ریخته و صبر کنید تا خوراک خوشمزه شما آماده شود ، حالا با افزودن مقداری سبزی جعفری و پنیر پارمسان سوپ رژیمی خود را تزیین نمایید .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/16 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 14 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه لازانیا اسفناج

در ابتدای آشپزی پیاز را بصورت نگینی خرد کرده سپس تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد پیاز ها را درون تابه ریخته و تفت دهید هنگامی که رنگ پیاز ها بصورت طلایی درآمد سیر را اضافه نموده و برای ۱ دقیقه با هم تفت میدهیم . در مرحله بعدی اسفناج را اضافه نموده و در حدی که آب آن کشیده شود تفت میدهیم پس از آن نوبت افزودن قارچ های خرد شده میباشد حالا نمک و فلفل و آویشن را درون تابه ریخته و با هم مخلوط میکنیم .

برای آماده سازی سس تابه نسبتا بزرگی را روی اجاق گذاشته و کره را درون آن ریخته و آب کنید به کره آب شده آرد را اضافه کرده و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و تغییر رنگ دهد ‌. در یک کاسه کوچک خامه و شیر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود حالا مخلوط را درون تابه ریخته و به آرد اضافه کنید بصورت آرام آرام و مدام آنها را هم بزنید در همان حال نمک و فلفل را هم اضافه کرده تا سس به غلظت دلخواه شما برسد.

قابلمه را همراه با مقداری آب بر روی اجاق گذاشته زمانی که آب شروع بجوشیدن کرد مقداری روغن اضافه کنید سپس ورقه های لازانیا را برای اینکه نرم شوند درون آب جوش قرار  دهید و پس از انجام این کار آبکش نمایید . در کف ظرف ورقه لازانیا قرار داده سپس با مواد اسفناج و پنیز پیتزا روی آنرا پر کنید به همین ترتیب ۳ الی ۴ برگه را روی هم پر کنید ، فر را ازقبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد پیش گرم نموده و ظرف را برای مدت زمان ۵۰ الی ۶۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا جا افتاده و طلایی رنگ شود .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/13 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 15 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه جوجه کباب لبنانی

پس از اینکه مرغ را تمیز و خرد نمودید ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده روغن را اضافه کرده هنگامی که روغن داغ شد سیر له شده را درون تابه ریخته برای ۱ دقیقه تفت دهید پس از آن فلفل سیاه و نعنا خشک را اضافه کنید کمی مواد را با هم تفت دهید سپس پودر پاپریکا را اضافه نمایید ، مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید برای ۱ دقیقه تفت دهید سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود .

حالا درون یک کاسه بزرگ تکه های مرغ را همراه با سسی که آماده نموده اید مخلوط نموده کمی هم نمک و آب لیموی تازه به سس اضافه نمایید هم بزنید تا سس بخوبی بخورد مرغ برود ، حالا روی کاسه را با سلفون بپوشانید و برای یک شب درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد تکه های مرغ را سیخ گرفته و بر روی ذغال قرار دهید و جوجه کباب خانگی خوشمزه و ترد خود را مهیا کنید . اگر امکان استفاده از ذغال را ندارید میتوانید جوجه کباب را درون تابه سرخ کنید .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/12 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 13 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه خوراک نخود

برای گرفتن نفخ نخود آن را حدوداً از ۵ الی ۶ ساعت قبل از آشپزی باید بخیسانید بهتر است در طول این مدت آب را در دو مرحله عوض نمایید ، پس از انجام این کار نخود را برای مدت زمان ۱۰ دقیقه همراه با مقداری آب بجوشانید ، سپس آب ظرف را خالی کنید . برای گرفتن تلخی بادمجان ها پس از اینکه پوست آن را جدا نمودید خرد کرده درون آبکش ریخته و بر روی آن ها نمک بپاشید برای ۱۵ دقیقه کنار گذاشته سپس شسته و آن ها را خشک نمایید

حالا درون یک کاسه پیازچه و سیب زمینی و فلفل را خرد کنید ، گوجه فرنگی را نیز رنده نموده و سایر مواد را نیز اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید ، نمک خوراک رژیمی را اندازه کرده و بعد از آن آب را در حدی که روی مواد را بپوشاند بریزید . در مرحله بعد فر را از قبل پیش گرم کنید ، درجه فر را بر روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد قرار داده ظرف را برای مدت زمان ۱:۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا خوراک خوشمزه کاملا پخته و جا افتاده شود .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/11 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 14 بار | اشتراک گذاری :

طرز تهیه مرغ پرتقالی

پس از اینکه شما مرغ ها را تمیز نمودید در ابعاد دلخواه برش زده سپس تابه را روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن و بعد از آن کره اضافه کنید حرارت را در حالت ملایم قرار دهید وقتی که روغن داغ شد تکه های مرغ را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ مرغ ها تغییر کرد ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به خوراک مرغ اضافه میکنیم و تا زمانی که مرغ ها برشته شوند و رنگ آن ها تغییر کند سرخ میکنیم .

در مرحله بعد آب پرتقال و نمک را به خورشت مرغ اضافه نموده حالا حرارت را کمی بیشتر کنید تا به نقطه جوش برسد ، هنگامی که این خورشت ساده چند قل زد حرارت را کم کرده و صبر میکنیم تا تکه های مرغ به آرام آرام پخته شوند ، در ۳۰ دقیقه پایانی پخت الباقی زعفران را که در اختیار داریم اضافه میکنیم و  اجازه میدهیم تا مرغ و سس حسابی پخته و جا افتاده و غلیظ شود . برای طبخ این غذا و داشتن طعمی عالی و بینظیر بهتر است آب پرتقال طبیعی و ترش باشد . حالا میتوانید خورشت خوشمزه و خانگی خود را در کنار یک برنج ایرانی خوش عطر و بو سرو نمایید و از مصرف آن در کنار خانواده لذت ببرید .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/11 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 13 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه پیتزا تابه ای

برای آماده سازی یک پیتزا خانگی خوشمزه و خوش طعم ماست را درون کاسه ریخته سپس مخمر را اضافه کنید بعد از آن نمک و روغن و تخم مرغ را درون کاسه بریزید و همه مواد را با هم مخلوط کنید زمانی که مایه یکدست شد آرد را بتدریج به آن اضافه نمایید تا که یک خمیر لطیف و نرمی داشته باشید ، حالا خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید .

در مرحله بعد ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس کف آنرا با روغن چرب کنید و خمیر را در کف تابه قرار دهید ، بر روی خمیر سسی را که از قبل آماده کرده اید بریزید حالا روی آن سوسیس و قارچ و زیتون ، فلفل دلمه ای و ذرت را ریخته در آخر کار پنیر پیتزا را اضافه کنید و درب تابه را ببندید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم کاملا پخته شود . برای اینکه پیتزای خوشمزه ای داشته باشید میتوانید مواد روی پیتزا را قبل از اضافه نمودن یک مرحله بصورت جداگانه بپزید . هنگامی که لبه های خمیر برشته و کف آن طلایی رنگ شد خوراک خانگی شما آماده برای سرو شده است .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/9 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 14 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه خورشت قارچ

در ادامه میتوانید آموزش تهیه خورشت رژیمی خوشمزه را مشاهده نمایید ، پیاز را بصورت خلالی خرد کرده و همراه با مقداری روغن درون تابه ریخته و تفت دهید، زمانی که پیاز ها سبک و شیشه ای شدند گوشت را اضافه کنید سپس فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و برای دومین مرحله تفت دهید اندکی آب اضافه کنید و صبر کنید تا بپزد . در این فاصله زمانی آلو ها را بخیسانید .

قارچ ها را شسته و ضدعفونی کنید بر روی پارچه قرار دهید تا خشک شوند ، سپس درون تابه ریخته کمی روغن اضافه کرده و تفت دهید حرارت کن باشد تا از سوختن قارچ ها جلوگیری شود ، در اواخر پخت آب لیمو را اضافه کنید حرارت را کمی بیشتر کنید و قارچ ها را مرتب هم بزنید وقتی پخت اجاق گاز را خاموش کنید . با این روغن قارچ آب نخواهد انداخت و کوچک نمی‌شوند .

در مرحله بعد ، زمانی که گوشت در اواخر پخت بود قارچ و آلو را به آن اضافه نمایید ، حالا میتوانید رب انار را نسبت به ذایقه و رژیم غذایی خود کم و زیاد کنید ، در آخر غوره را به این خوراک عالی اضافه کنید و درب ظرف را بسته و اجازه دهید تا با حرارت ملایم و کم خورشت خوشمزه و جا افتاده شود .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
نوشته شده در تاريخ 1398/12/8 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 13 بار | اشتراک گذاری :
طرز تهیه پیراشکی خانگی

برای تهیه و آماده سازی این میان وعده پرطرفدار روسی اول شکر را همراه با مایه خمیر مخلوط کنید سپس نیمی از آب ولرم را که آماده نموده اید اضافه کنید حالا این مایه خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید پس از انجام مراحل ذکر شده و زمانی که مایه عمل آمد آب و نمک آرد و روغن را با هم ترکیب کرده میزان اضافه کردن آرد در حدی باشد که یک خمیر نرم و لطیف داشته باشید ، حالا بر روی ظرف خمیر یک سلفون کشیده و روی آنرا کاملا بپوشانید ، برای ۱ ساعت استراحت میدهیم تا خمیر مورد نظر عمل بیاید .

در مرحله بعد ، مواد میانی را برای پیراشکی خوشمزه آماده میکنیم برای تهیه این مواد ۳ عدد فیله مرغ ، ۱ عدد سیب زمینی و ۵ ورق کالباس را با هم رنده کرده سپس ۳ قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه کنید تا تقریبا به حالت خمیری درآید ، وقتی که خمیر آماده شد ، چونه بگیرید با وردنه پهن کنید سپس از مایه برداشته درون خمیر ها ریخته و آنرا بپوشانید از تخم مرغ و زعفران بعنوان رومال استفاده کنید ، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید و پیراشکی خانگی را برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا مغز پخت شود .

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 
____________________________________________________
برچسب ها:
.: Weblog Themes By blogskin.ir :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی