X
طرز تهیه قطاب یزدی s
طرز تهیه قطاب یزدی
طرز تهیه قطاب یزدیمرحله اولبرای تهیه قطاب یزدی که یکی از خوراک یزدی های اصیل می‌باشد ابتدا آب را همراه با کره درون قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا کره ذوب
نوشته شده در تاريخ 1400/3/2 توسط jazabiyatkhanema | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 2 بار | اشتراک گذاری :

طرز تهیه قطاب یزدی

مرحله اول

برای تهیه قطاب یزدی که یکی از خوراک یزدی های اصیل می‌باشد ابتدا آب را همراه با کره درون قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا کره ذوب شود و به دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد برسد سپس اجاق گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا حرارت آب کم شود و به ۷۰ درجه سانتیگراد برسد .

مرحله دوم

در این مرحله آرد را بر روی آب گرفته و آن را الک کنید ، آب و آرد را به آرامی هم بزنید تا یک خمیر نرم و یکدست و لطیف آماده شود . حالا نوبت این رسیده که گردوها را آسیاب کنید سپس به آنها شکر و هل و دارچین را اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید .

مرحله سوم

از خمیر آماده شده به اندازه پانزده گرم برداشته و آن را پهن کنید وسط آن را کمی گود کرده و از مواد آسیاب شده درون آن بریزید حالا خمیر را به صورت نیم دایره جمع کرده و به شکل طناب بپیچانید ، حالا خمیرها را درون قالب فر قرار دهید .

مرحله چهارم

‌ دمای فر گاز را بر روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و قالب را برای مدت زمان ۳۰ دقیقه درون فر اجاق قرار دهید اگر فر ندارید میتوانید آن را درون روغن سرخ کنید ، هنگامی که شیرینی خانگی شما خنک شد آن را درون پودر شکر بغلتانید .
به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
.: Weblog Themes By blogskin.ir :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی